לימודי ניהול
לימודי מחשבים
לימודי שוק ההון
לימודי רפואה משלימה
לימודי קוסמטיקה
לימודי שפות
לימודי אומנות
השלמת בגרויות
לימודי תיירות
קורס תיווך
לימודי מיסטיקה
לימודי אימון אישי
קרוס בישול
קורס ספורט
השתלמויות
סדנאות
קורסי העשרה
קורסים מקצועיים
קורס פסיכומטרי
לימודי תקשורת
קורסים שונים
 
 
 
 

 

 

 

לימודים

חיפוש קורסים >>>

 
 
 
 

קורס טכנאי מחשבים
מאת ארז שלז
עולם המחשוב קורץ לאנשים רבים אשר מעוניינים לקחת חלק בהתפתחותו. מתן שירות בתחום המחשבים נראה מעניין מאוד ומאתגר מאוד במיוחד להללו אשר מגיעים מנקודת השקפה נקייה ללא ידע כלל וכלל בתחום המחשוב, או אולי עם ידע מינימלי.
מרבית אנשי המחשוב אשר מחזיקים בידע נדרש לשם טיפול ותיקון מחשבים יגדירו עצמם כטכנאי מחשב גם ללא הסמכה כלשהי מצד מכללה אשר מבצעת קורס לימוד טכנאי מחשבים.

הבעיה נופלת בעיקר ברשת שנטוות תחת אלו המעוניינים ללמוד תחום זה, ואינם מבינים כיצד לבצע חדירה נכונה לשוק. אותם אנשים (בעיקר צעירים) אשר קורץ להם מקצוע טכנאי מחשבים מעוניינים להיכנס לשוק זה בין אם כעצמאיים או כאנשי תמיכה בחברה כלשהי ומוצאים פתרון איכותי בדמות קורס טכנאי מחשבים אשר מציעות מכללות רבות, וגם חברות שונות שאינן מוסד אקדמאי.

הקורסים המוצעים לרוב ינעו בין חצי שנה לשנה, בהן ילמדו כל רזי המקצוע, וכל תורת המחשבים, היסטוריה, עבר מול הווה ועתיד, ויישום ידע מעשי בתחום תיקון מחשבים.
לרוב, גם ישלבו אותן חברות "תואר" במקביל ללימודים שכולל למעשה הסמכה של חברה פופלרית כגון מיקרוסופט בתחום מערכות הפעלה או סיסקו בתחום התקשרות, ועוד.
תכני הקורס מעניינים, ובהחלט לרוב מספקים את כל הכלים הנדרשים בשביל להכיר את הדרישות המינימליות בכדי להיות טכנאי מחשבים ולעסוק במתן שירות בתחום זה.

לצד אותם יתרונות שקיימים ברישום לקורס, ישנם חסרונות לא מעטים בתהליך הרחב של כניסה לעולם המחשוב. החסרונות נובעים בעיקר מפער ההבנה והתפיסה של הלקוח המתלמד שמעוניין בקורס זה לביצועיו בפועל. כלומר, מרבית התלמידים שיוצאים מאותם מוסדות לימוד אינם עוסקים בתחום המחשבים בפועל ממספר סיבות שונות, בראשונה, הלימודים משאירים אותך עם הרבה ידע בראש, אך ללא נסיון פרקטי הידע וההבנה הופכים לרוב לזכרון עמום. מתוך נקודת מוצא שמתלמד לא מבין הרבה במחשבים לפני שמיעת הקורס, קשה להבטיח שהקורס יהפוך את הקערה ויגרום למתלמד לדעת את מה שלוקח לאנשי מחשוב אחרים ללמוד שנים רבות. הבעיה השניה, אין מקומות עבודה רבים לשכירים בתחום זה, התחלופה של שכירים בחברות גדולות ובינוניות של אנשי מחשוב בתמיכה של חומרה ורשתות איננה כה גדולה, כך שנדיר למצוא מודעת דרושים של אנשי תיקון מחשבים או טכנאי מחשבים כשכירים. אך אם נתבונן על שוק הפרטיים, כלומר לקוחות בבתים וגם וחברות קטנות נמצא כי אכן יש דרישה מתמידה לטכנאים אך הללו פונים כמובן רק אל עצמאיים. משמע, עלינו לבצע תוכנית מראש שבה נגדיר מה הציפיות שלנו לאחר ביצוע הקורס המדובר, כך שלא ניפול לאותה מלכודת דבש שרבים מתפתים, אותו קורס שמציע לנו שער כניסה לעולם היי-טק שכולו טכנולוגי ומעניין, מחשבים, תוכנה, שיא הקדמה. ולרוב מתברר לנו כחלום עמום שנשכח לאחר קורס ארוך, שהפך למבולבל מעט, עם כיוונים שאינם ברורים...להמשך המאמר לחץ כאן >>>


 

שיעורים פרטיים במתמטיקה
|מאת דניאל רובין
ע"פ סקרים עדכניים כ 35% מתלמידי חטיבות הביניים והתיכון נעזרים במורים פרטיים,
כאשר המקצוע הפופולארי ביותר הוא מתמטיקה, מדוע?
מתמטיקה הינו מקצועי ייחודי ושונה משאר המקצועות הנלמדים בבתי ספר,
ייחודיותו היא בכך שהוא מבוסס על חוקיות והדרגתיות,
כל פרק חדש שנלמד קשור באופן ישיר לפרק הקודם, וזאת בניגוד מוחלט למרבית המקצועות
כך לדוגמה, במקצועות כמו היסטוריה, אזרחות, ספרות וכו', ניתן להתקדם בחומר המקצועי ללא שום קשר לתוכן הנלמד בשיעור הקודם.
ואילו במתמטיקה ידיעת התוכן שנלמד בשיעור הקודם הינה הכרחית להצלחת התלמיד, שכן לא ניתן להבין מהו כפל אם לא יודעים מהו חיבור (לדוגמה).
בכיתה ממוצעת ישנם בין 30 ל 40 תלמידים, כל אחד מהם בעל קצב למידה שונה, ולכן רק אלו שקבל למידתם זהה לקצב של המורה יכולים לעמוד בהיקף הידע ללא צורך במורה פרטי,
ולכן כל היעדרות הינה מהותית שכן אם התלמיד לא משלים את הידע שנלמד בכיתה מייד לאחר שהועבר הוא גורר אחריו פער בלתי ניתן לגישור.
לאור הנתונים הנ"ל לא מפתיע כי מתוך כיתה שלמה, מספר התלמידים שאינם זקוקים למורה פרטי הינה מועטה, הדבר גורם לאי ידיעה של התוכן הנלמד וכישלון במבחנים, מורה פרטי
כמו כן המערכת הבית ספרית אינה יודעת או מסוגלת לתמוך בתלמידים אלו, בעלי קצב למידה שונה, או אלו שהחסירו מספר שיעורים ולכן משאירה אותם להתמודד באופן עצמאי, דבר בלתי אפשרי בעליל.
לכן לא מפתיע כי אחוז התלמידים שנכשלים במבחני המתמטיקה הינו גבוה במיוחד,
אולם במקום להקטין את כיתות הלימוד ולספק שיעורי תגבור לקבוצות קטנות של תלמידים, המערכת יוצרת מעטפת של הפחדה סביב מקצוע המתמטיקה, דבר המוביל לביטחון עצמי נמוך בקרב התלמידים במפגשם עם מקצוע המתמטיקה...להמשך המאמר לחץ כאן >>>


 

שיעורים פרטיים באנגלית
נכתב על ידי:נילי זומר
1. מחשש לעצמאות בתהליך הלימודי
ילדים רבים מגיעים לשיעורים פרטיים באנגלית כשהם סוחבים כבר מטען רגשי גדוש נגד השפה המסובכת הזו. הם עייפים מהדקדוק המורכב, מריבוי הזמנים, מהאיות המבלבל ומכך שכמעט לכל חוק יש כמה וכמה יוצאים מהכלל, ולכל מילה בודדת כמה מילים נרדפות. לא פעם אני שומעת מתלמיד את השאלה:
"למה לעזאזל כותבים את כל האותיות האלה במילה אם לא מבטאים חצי מהם?"
או :" אמרת לי ש'גדול' זה big אז למה פתאום זה גם great ??"

אני מוצאת שבשלב ראשון כדאי לעשות צעדי ריכוך כדי לידד את התלמיד עם השפה, אפשר לעשות זאת דרך משחקים, כמו קלפים עם מילים שונות ( הפכים, חלקי גוף, מספרים ועוד), שיר שהילד מכיר, או פשוט להכניס בשיחה כמה מילים פשוטות באנגלית כדי שהתלמיד יראה שהוא בעצם כבר יודע קצת.
חלק גדול מהילדים היום מכירים לא מעט מילים מהמחשב ולפעמים הם אפילו לא שמו לב שאלו מילים באנגלית.... היו לי אפילו תלמידים שיודעים לבנות אתרים, הכל באנגלית, אבל כשהיו צריכים לבנות משפט פשוט בהווה מתמשך הם נכנסו לשיתוק...

אחת השאלות שעולות כשמלמדים ילד בשיעור פרטי היא מה דרגת העצמאות בה נכון לנהל את השיעור. לעיתים ילד שבא לשיעור פרטי מצפה שהמורה יתן לו את כל התשובות, יכתיב לו את איות המילים ויקרא לו את הסיפור.
זוהי אפשרות שטובה להתחלה אך בטווח הרחוק היא לא כדאית. הילד מפתח תלות במורה והמעבר ללימוד עצמאי נעשה קשה יותר. כשתלמיד עייף מאוד וברור שהלמידה מהווה עבורו עול כבד, כדאי לעזור לו בהקראת החומר, פרוש מילים קשות ועזרה בכתיבת תשובות פתוחות, אבל כדאי להשתמש בדרך זו רק בהתחלה עד שהוא נוכח בעצמו שהשד לא כל כך נורא ואז בדרך כלל יוכל לעבור ללמידה יותר עצמאית כשגם היא מונחת על ידי המורה.

תלמידים לא ששים לחפש מילה במילון. היום אפשר להשתמש במילון מורפיקס במחשב ואין צורך לדפדף בספר המילון העבה. למרות ההתנגדות יש בחיפוש מילים במילון ערך רב. אני מצאתי שילדים שטרחו לחפש במילון זכרו את המילה זמן רב הרבה יותר מכשאני אמרתי להם את פרוש המילה. הבעיה בדרך זו היא איך ידע התלמיד מה המילה הנכונה מכל מגוון הפרושים שהמילון נותן. כאן נכנסת לתמונה חשיבותה של זיהוי תפקיד המילה במשפט. כשיודעים אם המילה היא פועל או שם תואר יותר קל לבחור מבין הפרושים במילון.

2. שוני ודמיון בין האנגלית לעברית ומקומם בתהליך הלימוד
כשנגשים ללמד שפה שניה חשוב לקחת בחשבון חלק ממאפייני שפת האם - העברית. כבר בתחילת הלימוד כדאי להסביר כמה הבדלים עיקריים בין השפות ואז הכל יותר קל. ישנם מקרים בהם כדאי להשתמש בעברית לצורך הבהרה, וישנם כאלה בהם השוני בין השפות הוא כל כך משמעותי שממש אסור להתבסס על הדקדוק העברי...להמשך המאמר לחץ כאן >>>

 
 

 
 

קורסים | לימודי תעודה | לימודי שפות | ייעוץ לימודים | סדנאות | קורסים מקצועיים | קורסים משרד העבודה | קורס מחשבים | בגרויות | לימודים | תנאי שימוש | מפת האתר

כל הזכויות שמורות © לאתר קורסים